Cech kachliarov na keramických trhoch - Cech kachliarov
Späť ÚvodAktualityCech kachliarov na keramických trhoch

Cech kachliarov na keramickom trhu v Pezinku

Milí návštevníci, 

príďte aj tento rok na Keramické trhy, ktoré od 8. do 10. júna 2018 prinesú do Pezinka jedinečné remeslo, umenie a kultúrny program. Cech kachliarov si pre Vás pripravil ukážky výroby kachlíc, prednášky a odborné poradenstvo. Pre viac informácií kliknite na správu.
            
Tohtoročný jún opäť prinesie keramické výrobky zo Slovenska, Čiech a Moravy, Maďarska, Poľska, Bulharska i Slovinska od viac ako 150 výrobcov. 
            Témou pätnásteho ročníka Keramických trhov, ktoré sa budú konať od 8. do 10. júna 2018, bude kachliarstvo a výroba kachlíc. Kachle poskytovali uzavretý oheň na vyhrievanie izby, sálavé teplo ale súžili i na prípravu pokrmov. Od konca 14. storočia sa dostali do meštianskych domov a panských sídel z oblasti Rakúska, Nemecka a Čiech. K rozšíreniu na vidiek došlo v 18.storočí. Samotné kachlice na stavbu kachlí boli aj estetickým dielom, pričom v našej oblasti vynikli jedinečné výrobky z Modry. Práve Modrania sa predstavia na Radničnom námestí, kde budú počas troch dní predvádzať ukážku výroby keramickej pece dvomi technikami (nabúchaním a zalievaním). Stavba kachľovej pece je spojením štyroch živlov, ale aj ľudského úsilia, trpezlivosti a znalostí.

Prihlásenie